Relokacja pracowników – nowa rzeczywistość

Wraz ze zmianami na rynku pracy zmieniło się również podejście do relokacji w celach zawodowych. Przeprowadzka do innego miasta, czy kraju nie jest już przerażającą perspektywą nawet dla całych rodzin. Odpowiedzialność za proces relokacji ponosi pracodawca, co wiąże się ze sporym obciążeniem. W związku z tym pracodawcy coraz częsciej decydują się na skorzystanie z usług firm relokacyjnych. Dlaczego tak się dzieje ? To czysta kalkulacja korzyści. Po pierwsze oszczędność czasu i cennych godzin pracy, z reguły działów HR. Proces relokacji to poważne wyzwanie organizacyjne, wymagające angażowania kilka osób, które na co dzień wykonują zupełnie inne obowiązki.
Po drugie komfort. Firma relokacyjna przejmuje odpowiedzialność, jaką pracodawca ponosi za cały przebieg relokacji pracownika.
Punkt trzeci to zadowolony pracownik. Relokacja przeprowadzona w warunkach bez stresu, szoku kulturowego i szybkiej adaptacji w nowym środowisku to gwarancjia motywacji pracownika.
Kolejny profit to stała asysta. Na każdym etapie procesu relokacji pracodawca korzysta z wiedzy, doświadczenia i kompetencji przydzielonego mu koordynatora z firmy relokacyjnej.
I ostatnia, ale chyba najbardziej mierzalna korzyść to Oszczędności. Zatrudnienie dodatkowej osoby w dziale HR generuje dużo większe koszty. Przyspieszenie procesu relokacji to szybsze objęcie stanowiska przez pracownika.
Firmy oferujące usługi relokacyjne to doskonała alternatywa nie tylko dla korporacji, ale również dla mniejszych przedsiębiorstw, w których dział HR praktycznie nie istnieje. Usługi w tej branży są dopasowywane do potrzeb i wymagań klienta.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *