Wrocław w nocy, widok znad Odry

Wrocław rządzi

W przeciągu kilku ostatnich lat stolica Dolnego Śląska stała się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc dla polskich i międzynarodowych przedsiębiorców, inwestorów oraz pracowników. Wyniki siódmej już edycji badań prowadzonych przez firmę Antal „Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy” aż 38% specjalistów i menedżerów przyjęłoby posadę we Wrocławiu.
www.wroclaw.pl/biznes/specjalisci-i-menedzerowie-na-rynku-pracy 
To oznacza drugie miejsce w rankingu, zaraz po Warszawie. Według najnowszego rankingu European Cities and Regions of the Future 2018/19 Wrocław stanął na podium zajmując drugie miejsce w kategorii miast średnich jako miasto przyjazne dla biznesu European Cities and regions of the Future nagrodził Wrocław pierwszym miejscem w kategorii strategii pozyskiwania bezpośrednich inwestycji zagranicznych 2016/2017 oraz drugim miejscem spośród 10 najlepszych miast Europy 2014/2015.
https://www.wroclaw.pl/biznes/nagroda-fdi-european-cities-regions-of-the-future 
Wrocławskie korporacje wciąż planują rozwój oraz wzrost zatrudnienia. Kolejne firmy przenoszą swoje procesy do Wrocławia, a inwestorzy budowlani nie nadążają z zapełnianiem rynku nowymi powierzchniami biurowymi oraz mieszkalnymi. Dobra passa trwa, a Wrocław wkracza z impetem w nową erę biznesu i BeRelocated razem z nim. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku BeRelocated oferuje przedsiębiorcom pomocną rękę w organizacji wszelkich spraw związanych z przyjęciem pracownika z zagranicy, czy też z innego miasta Polski. Relokacja niesie za sobą wiele aspektów: znalezienie mieszkania, założenie konta w banku, zorganizowanie szkoły lub przedszkola dla dzieci – to tylko kilka przykładów naszej codziennej pracy. Potrzeby nowej osoby w mieście często są jednak bardziej rozbudowane. Gdzie spędzić miłe popołudnie z rodziną, w jakiej restauracji zjeść kolację, jak wykupić karnet na siłownię/fitness, pod jaki numer telefonu zadzwonić kiedy nagle rozboli ząb, jak najszybciej zrobić zakupy przez internet. Dla obcokrajowca, który z zaangażowaniem zaczyna nową pracę jest to spore wyzwanie. W związku z tym pracodawcy coraz częsciej zapewniają swoim pracownikom koordynatora BeRelocated, aby proces asymilacji był przyjemny i bez niepotrzebnych sytuacji stresujących.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *